facebooktwittergooglepluswordpress vianocne trhy vieden
hlavicka hlavicka hlavicka hlavicka hlavicka hlavicka

Vianočné a novoročné trhy v Budapešti

Vianočný a novoročný trh – patrí k najväčším vianočným trhom v Európe – koná sa na námestí Vörösmartyho pred kaviarňou Gerbeaud, ktorá sa nachádza v centre Budapešti a pomenovanie dostalo podľa maďarského básnika a spisovateľa Mihála Vörösmartyho.

Budapeštiansky vianočný trh – Budapest christmas fair dotvára bohatý rámcový a kultúrny program. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a návštevníkov zabavia tanečné súbory i bábkové divadlo. Chýbať nebude ani vianočný stromček a k skvostom vianočných a novoročných trhov v Budapešti patria ručne vyrezávané jasličky, ktoré sú vystavené po celý čas konania trhu.

Lákadlom pre prívržencov kulinárskych zážitkov sú langoše, kürtőskalácse a štrúdle, medovníčky či trdelníky alebo tradičné jedlá z pece a opekané špeciality. Fanúšikovia vareného vína si môžu po vypití korenistého nápoja zakúpiť a zobrať šálku, ktorá má každý rok iný motív so sebou domov.

Výnimočným a jedinečným je Adventný kalendár v oknách tradičnej cukrárne Gerbeaud. Od 1. až do 24. decembra sa koná denne o 17:00 za zvuku zvonov a hudobného doprovodu slávnostného dychového orchestra na Budapeštianskom vianočnom trhu otváranie jedného z okienok na adventnom kalendári. Za každým z nich sa skrýva vždy jedno dielo súčasnej maľby, ktoré doprevádza hudba a svetelné efekty.

 

kolaz

Náš tip

Trh zaradilo viacero zahraničných časopisov – okrem iných v roku 2006 americký magazín pre cestovný ruch Travel and Leisure – medzi desať najlepších vianočných trhov na svete a o dva roky neskôr Sunday Times označil podujatie za najlepší adventný trh kontinentu.

Cenník prepravy

do 4 osôb 250 € 62,50 € / osobu
do 8 osôb 275 € 34,40 € / osobu
do 15 osôb 350 € 23,30 € / osobu
do 20 osôb 420 € 21,00 € / osobu
do 49 osôb 670 € 13,70 € / osobu

Kalkulované ceny zahŕňajú čakanie do 3 hodín, zabezpečenie dopravy vrátane služby profesionálneho vodiča, odvoz späť do Bratislavy.
Cena je konečná, 20% DPH sa pri tomto type dopravy neuplatňuje.

Rezervácia prepravy

Užitočné linky